Facebook oraz Instagram – zadbaj o nie przed rozmową rekrutacyjną

Czeka Cię ważna rozmowa kwalifikacyjna? Sprawdź, jak wyglądają Twoje profile w popularnych mediach społecznościowych. Zbuduj pozytywny wizerunek za pośrednictwem merytorycznych treści i fotografii, które przedstawiają na przykład Twoje zainteresowania. Rekruterzy coraz częściej weryfikują aktywność kandydatów w sieci.

Zdjęcia udostępniane online

Aby świadomie pracować nad swoim wizerunkiem, należy przyjąć perspektywę nieznających nas osobiście obserwatorów. Dobre wrażenie zrobią na przykład zdjęcia z wycieczek rowerowych, rodzinnych wypadów za miasto czy dokumentujące sportową aktywność. Niektórzy uwielbiają dzielić się z bliskimi dokładnymi fotorelacjami z imprez. Warto się jednak zastanowić, jak takie zdjęcia mogą zostać ocenione przez potencjalnego pracodawcę.

Wzmocnij swój wizerunek – podziel się merytorycznymi treściami

Wiele mogą o nas powiedzieć informacje, którymi dzielimy się na swoim profilu. Można publikować m.in. artykuły dotyczące wybranych dokonań naukowych, wiadomości o premierach nowych spektakli czy recenzje książek. Tego typu treści są neutralne i jednocześnie sprzyjają budowaniu pozytywnego wizerunku.

Ważne są też podpisy

Większość z nas wrzuca do sieci fotografie wraz z podpisami. Dobrze jest zastanowić się, w jakim świetle nas one przedstawiają. Pamiętaj, że pracodawca nie zna Cię tak dobrze, jak Twoi znajomi, więc może nie zrozumieć znaczenia ironicznych lub humorystycznych wpisów. Pod lupę trzeba wziąć także komentarze znajomych, które mogą negatywnie wpłynąć na wykreowany w sieci wizerunek.

Warto dokładnie sprawdzić zawartość mediów społecznościowych przed rozmową kwalifikacyjną. Najważniejsze, aby być autentycznym, a przy udostępnianiu treści dbać o kulturę słowa.

Przeczytaj także: ttps://porady.pracuj.pl/student/czy-mgr-liczy-sie-podczas-rekrutacji-5-mitow-na-temat-studiow-i-pracy/